Nożem….w jabłko

Powiem szczerze, że nie miałem kompletnie pomysłu na zdjęcie noża. Pierwsze co mi się z nim skojarzyło-cięcie, przecięte coś. Jako, że lubię jabłka, miałem „na stanie” kilka tych owoców  :msn-wink:

Postanowiłem zrobić zdjęcie przeciętego jabłka ale nie schematyczne i statyczne przecięte jabłko obok którego leży nóż. Chciałem zrobić coś bardziej dynamicznego-efekty oraz wykonanie poniżej:

 

Sprzęt :

Do zdjęcia użyłem Nikona D7100 z obiektywem nikkor 50 f1.8, stołu bezcieniowego wraz z oświetleniem (4x światło ciągłe + 2x parasolki odbijające), statywu, ramienia chwytnego, wężyka spustowego.

Parametry:

Iso560

50mm

f14

1/30s

Wykonanie :

Nóż „zawiesiłem” w powietrzu za pomocą ramienia chwytnego, jabłko przeciąłem na pół i w każdą połówkę wbiłem patyczek na szaszłyki. Jedna lampa wraz z parasolką oświetlała bok (z prawej strony), druga (z lewej) pod lekkim kątem, tak by oświetlała też przód noża i lewe jabłko. Pod stołem 2 żarówki z mniejszą mocą. Podczas robienia zdjęcia, trzymałem patyczki wraz z połówkami jabłek, tak by wyglądały jak „wiszące w powietrzu”.

Rysunek poglądowy :

agfaa.jpg

Teraz druga część zdjęcia, nóż przytrzymany przez chwytak, za ostrze-pstryk i mamy 2 zdjęcia, jedno z całym ostrzem i jabłkami i drugie, z całą rączką a bez ostrza i bez jabłek. Tu już z wyciętą niepotrzebną częścią z chwytakiem oba zdjęcia :

DSC_8617.jpg        DSC_8619.jpg

Teraz wystarczy wystemplować patyczki i mamy pierwszą część zdjęcia, ale jeszcze bez rączki :

DSC_8617.jpg

Kolejnym krokiem będzie wyeksportowanie obu zdjęć do folderu i otwarcie ich w programie gimp (cały proces można oczywiście wykonać w PS)

Jedyne co robimy to narzędziem „inteligentne nożyce” wycinamy rączkę i nakładamy warstwy na siebie, tak by powstało kompletne zdjęcie-nóż z rączką.

Oto efekt końcowy (uprzedzony oczywiście końcowym retuszem w LR) :

osf.jpg


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

comments-bottom