A może herbaty ?

Dzisiaj będę miał zaszczyt napisać Wam jak zrobiłem zdjęcie….(jak to nazwać ?!) zaparzacza do herbaty, taki szklany teapot  :msn-wink:

Zdjęcie wykonane po najmniejszej linii oporu, bez zbędnych cudów, lamp, blend oct….czyli tak jak lubię.  Podsumowując-zdjęcie może wykonać każdy kto ma….no ten….to naczynie….a zaparzacz , stół (nie koniecznie bezcieniowy), statyw, ciemny pokój w nocy (dość łatwe do zrealizowania) oraz to co lubię wykorzystywać w fotografii……smartfona. Dobra, już nie przynudzam, przejdźmy do sedna :

 

Sprzęt :

Do zdjęcia użyłem Nikona D7100 z obiektywem nikkor 50 1.8, stołu bezcieniowego (bo jest wygodny-tyle), czarnego akrylu, statywu (konieczna konieczność !), wężyka spustowego (można użyć wyzwalacza), smartfona.

 

Parametry:

Iso100

50mm

f16

20s

 

Wykonanie :

Rozłożyłem stół, położyłem na nim czarny akryl (ładnie odbija obiekt, zdjęcie miało być ciemne z czarnym tłem więc biały akryl odpada), a na akrylu zaparzacz, który wypełniłem wrzątkiem (zaparzacz jest szklany, stąd na początku dokładnie go wyczyściłem) oraz „herbatą kwiatem” (takie cudo co jak się włoży do wrzątku to się rozwija). Aparat na statyw (klasyka), wszystko ustawione i……zapomniałem o jednym. W pomieszczeniu ma być ciemno. Jak ciemno ? A no tak by przy przysłonie powiedzmy 14-16, najniższym iso, czasie oscylującym w granicach 15-25 sekund zdjęcia wychodziły całkowicie czarne. Teraz trick-na telefonie odpalamy aplikację latarka (tylko nie taka zwykła latarka, ma świecić ekranem nie tylną diodą). Jak świecić ? Na początku (po wciśnięciu spustu rzecz jasna) trzymamy telefon z tyłu obiektu tak by płyn (herbata) w zaparzaczu była oświetlona od tyłu (zrobi się wręcz pomarańczowa. Potem blokujemy telefon przyciskiem lock tak by ekran zgasł, możemy wyciągnąć telefon zza obiektu, włączyć z powrotem latarkę i płynnymi ruchami oświetlić przód zaparczacz., Trzeba się zmieścić w 20 sekundach  :msn-wink:

 

Rysunek poglądowy (jakże wiele mówiący  :hehe: )

 

Efekt końcowy :

kucrq.jpg


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

comments-bottom